Zajęcia językowe

Zajęcia językowe


Co nas wyróżnia ?

Najmłodsze dzieci, od przedszkolaków po trzecioklasistów, poznają język przede wszystkim poprzez ruch, rytm, taniec i śpiew. Nauczyciele dobierają i przedstawiają materiał w taki sposób, aby zachwycić dziecko brzmieniem języka, zaciekawić i zachęcić do naśladowania obcojęzycznej mowy. Słówka i zwroty, osadzone w odpowiednich, codziennych kontekstach, zapamiętywane są mimowolnie, przy okazji. Na lekcjach języka wspólnie podziwiamy piękno otaczającego nas świata, śledzimy zmiany pór roku, celebrujemy święta.

  • Profilowane  klasy językowe
  • Nauka języka angielskiego i niemieckiego od przedszkola

 Nasze klasy językowe

Klasa IV z rozszerzonym językiem niemieckim

Wszystkie przedmioty objęte programem nauczania są prowadzone w języku polskim i języku niemieckim. Uczniowie klasy profilowanej korzystają z zasobów materiałów dydaktycznych Instytutu Goethego w Krakowie. Biorą udział w projekcie „Deutsch mit Socke” („Niemiecki ze skarpetą”). Oglądają filmy, rozwiązują zadania, słuchają i tworzą wypowiedzi, układają scenki. Mają okazję nie tylko świetnie opanować język jako narzędzie komunikacji, ale również, intensywnie z nim obcując, zyskują możliwość wejrzenia w świat ludzi, dla których niemiecki jest językiem ojczystym. Geografia, historia, kultura krajów niemieckojęzycznych – te elementy są żywo obecne na zajęciach. Niemiecki przenika w naturalny, niewymuszony sposób do codziennych szkolnych sytuacji, słychać go w czasie przerw, zabaw i posiłków.

 

Klasa VI z rozszerzonym językiem angielskim

Zintegrowane, interdyscyplinarne przekazywanie treści przedmiotu i języka obcego (CLIL = Content and Language Integrated Learning) oraz nauczanie tandemowe „język plus przedmiot” to sposoby pracy znane od dawna, które wciąż zyskują na popularności. Na dodatkowych lekcjach języka angielskiego, w wymiarze 6 godzin tygodniowo, pojawiają się treści wszystkich przedmiotów, objętych programem nauczania dla klasy 6. Uczniowie przygotowują ponadto krótkie formy teatralne, etiudy i skecze – to jeden z ulubionych sposobów nabywania przez nich umiejętności posługiwania się językiem obcym. 

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej macierzanka.edu.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.