Zajęcia fotograficzne

Zajęcia fotograficzne

 

Fotografia cyfrowa
i tradycyjna, zajęcia w ciemni fotograficznej

Zanim rozpocznie się nauka fizyki i chemii w klasach starszych, uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w regularnych zajęciach w ciemni fotograficznej.Poznają cały proces tworzenia fotografii: od momentu założenia filmu w aparacie, przez jego naświetlenie, wywołanie, aż po zrobienie odbitki pod powiększalnikiem.

Uczestnicy zajęć od strony praktycznej poznają zjawiska optyki, ćwiczą przeliczanie jednostek miary, uczą się sporządzać stosowne roztwory, poznając także ich właściwości. Podczas zajęć w ciemni fotograficznej uczniowie mają okazję wykształcić nawyki zgodne z przepisami BHP, jakich trzeba przestrzegać w pracowni chemicznej i fizycznej.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej macierzanka.edu.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.